Dziś jest: poniedziałek 22 grudnia 2014 r. Jest to 356 dzień roku. Wschód: 07:41 Zachód: 15:27, Dzień liczy: 7 godz. i 46 min.

Wchodzisz z IP:
54.211.73.232
Licznik odwiedzin:
Osób online:1
Przeszukaj aktualności:

Pogoda:
Mapka pogody


QR-Code :)

Wigilia w Internacie
2014-12-18 09:48
Czytano: 81 razy.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, jak co roku, dnia 17 grudnia przy wigilijnym stole zgromadzili się mieszkańcy internatu, wychowawcy oraz zaproszeni goście. Kolacja Wigilijna stała się już tradycją i stanowi bardzo ważny element życia Internatu.

XII Festiwal Stołów Wigilijnych
2014-12-12 15:45
Czytano: 300 razy.
Już po raz 12 zaprosiliśmy do naszej szkoły nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców, a także dziadków na Festiwal Stołów Wigilijnych. Konkurs ma charakter powiatowy i organizowany jest przy współpracy:
- STAROSTWA POWIATOWEGO W BUSKU-ZDROJU
- URZĘDU MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJ
- PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
- ŚWIĘTOKRZYSKIEGO OŚRODKA DORADZTWA ROLNICZEGO W MODLISZEWICACH
- GRUPY POLSKIE SKŁADY BUDOWALNE S. A.
- PENSJONATU ZAMEK DERSŁAW
- RESTAURACJA CYNAMONOWA

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
2014-12-10 23:35
Czytano: 172 razy.
W poniedziałek 8 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów z sześciu powiatów województwa świętokrzyskiego: Busko Zdrój, Kazimierza Wielka, Końskie, Pińczów, Włoszczowa, Jędrzejów. Odebrało je czterdziestu młodych ludzi. W uroczystości wzięli udział Bożentyna Pałka Koruba, wojewoda świętokrzyski, Małgorzata Muzoł, świętokrzyski kurator oświaty, przedstawiciele samorządów z w/w powiatów, dyrektorzy szkół, rodzice uczniów. Akty wręczały panie wojewoda i kurator w asyście przedstawicieli starostw.

Wycieczka do PZL Sędziszów - fabryki filtrów
2014-12-10 23:28
Czytano: 219 razy.
W dniu 05.12.2014 roku uczniowie klas: II BF, III B, IV A i IV B pod opieką Grzegorza Wach i Jarosława Pasternak wybrali się na wycieczkę do fabryki filtrów położonej w Sędziszowie Małopolskim. PZL Sędziszów S.A. produkuje filtry paliwa, powietrza i olejów smarnych do wszelkiego rodzaju silników i urządzeń roboczych, filtracji powietrza, mediów roboczych i chłodziw.
Po kontroli autokaru przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju i dwugodzinnej podróży dotarliśmy do celu naszej wyprawy.

Warsztaty plastyczne w Internacie
2014-12-05 16:26
Czytano: 108 razy.
W dniach od 15 listopada do 5 grudnia w internacie odbywały się zajęcia plastyczne, podczas których można było stworzyć swoje małe serduszko. To właśnie różne interpretacje serca były tematem rękodzieł. Prace wykonywano własnoręcznie ze skrawków niepotrzebnych tkanin. Zajęcia prowadziły panie M. Stojek i U. Szczepanowska.

Konkurs Informatyczny "Bóbr"
2014-12-05 13:31
W dniu dzisiejszym o godz. 13.00 uczniowie naszej szkoły w składzie: Hubert Oszywa (2e), Patryk Kaleta (2e), Dominik Szpadkowski (2e), Jakub Pietruszka (2e), Adrian Hynek (2e), Lukasz Skorupa (2bf), Patryk Gajek (2bf), Krystian Gdula (3e), Michał Wilczyński (3e), Michał Grabowski (3e), Konrad Bąk (3e), Jakub Zielonka (3e), Michał Piotrowski (3e), Marcin Masłowski (4e), Sebastian Donchór (4e) oraz Dominik Kulis (4e).
Wzięli udział w IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia i jak najwyższej liczby punktów.

J.Jurczyk. R. Kurek


Konkurs - "Mój samochód przyszłości"
2014-12-03 16:44

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE


Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji ze szkół gimnazjalnych powiatu buskiego do uczestnictwa w pierwszym i jedynym tego typu konkursie w regionie.
Calem Konkursu jest między innymi:
- rozwijanie postaw aktywnych wśród młodzieży,
- motywowanie uczniów do rozwijania swoich pasji i zdolności,
- pobudzanie kreatywności technicznej,
- rozwijanie wyobraźni przestrzennej i zainteresowań motoryzacyjnych uczniów.


Bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konkursu.

Regulamin konkursu "Mój samochód przyszłości"

G. Wach

Opublikował: J. Jurczyk
KONKURS POWIATOWY „CO MUSISZ WIEDZIEĆ O HIV I AIDS”
2014-12-02 14:21
Czytano: 145 razy.
Festiwal Zdrowia trwa cały rok i obejmuje różne działania z zakresu promocji zdrowia. Jak co roku, w związku z obchodami ŚWIATOWEGO DNIA AIDS, przypadającymi na 1 grudnia, w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju 1 grudnia br. zorganizowano kolejną 12 edycję konkursu powiatowego pod nazwą: „CO MUSISZ WIEDZIEĆ O HIV I AIDS”. Konkurs odbył się przy wsparciu: Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju, Zarządu Rejonowego PCK w Busku-Zdroju, Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju oraz Uzdrowiska Busko-Zdrój S. A. Do konkursu przystąpiło 15 szkół z powiatu buskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął: STAROSTA BUSKI - Jerzy Kolarz

 Wyswietlono: 0 do 8 wiadomosci z  553     wiecej >>
Do góry ...